Problemy skórne to dość powszechny problem wśród kobiet. Nie mówimy tu o przewlekłym trądziku, tylko o wyskakujących z dnia na dzień krostach. Dotyczy to nie tylko nastolatek, które podczas okresu dojrzewania doświadczają wielu wyprysków i niedoskonałości. Krosty pojawiają się na naszej cerze niezależnie od wieku i często w najbardziej nieodpowiednich momentach. Czy istnieją szybkie metody walki z niechcianymi niedoskonałościami?

Maści z cynkiem

Być może słyszałaś, że bardzo skutecznym i szybkim sposobem doraźnej walki z pojawiającymi się krostami są maści i kremy zawierające tlenek cynku. Te specyfiki można nabyć w każdej aptece oraz drogerii. Kosztują kilka złotych, jednak ich działanie jest niezwykle skuteczne. Maści z cynkiem potrafią bowiem zwalczyć stan zapalny i spowodować, że niedoskonałości staną się mniej widoczne. Jednakże kremy zawierające tlenek cynku, to nie tylko te z apteki. Jeśli masz dziecko, to z pewnością znasz kremy Bambino oraz Sudocrem. Te specyfiki działają zbawiennie na odparzenia i mogą Ci pomóc także z niedoskonałościami. Są niesamowicie wydajne, przez co starczają na długi czas.

Dbaj o to, co jesz

Najważniejsze jednak jest zapobieganie powstawaniu niedoskonałości przed ich wystąpieniem. Nie mamy wpływu na hormony, które wzmagają swoją działalność przed miesiączką. Możemy jednak dbać o swoją skórę dzięki diecie. Ogranicz czekoladę i smażone potrawy. Staraj się nie jeść chipsów i pić słodkich napojów gazowanych. Te elementy szczególnie źle wpływają na kondycje naszej skóry, powodując wypryski niezależnie od wieku.